Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baryton saxofon

17. 8. 2008

Barytonsaxofon (též barytonový saxofon) je jeden z nižších nástrojů saxofonové rodiny. Na rozdíl od menších saxofonů má u hubičky vícekrát ohnutou trubici, aby nástroj nebyl příliš vysoký.

Je laděn in Es a zní o velkou tercdecimu (oktáva + velká sexta) níže než v notovém zápise; zní také o oktávu níže než altsaxofon. Přestože vydává hluboké tóny (má podobný tónový rozsah jako např. violoncello), je notován nejčastěji v houslovém klíči stejně jako všechny ostatní saxofony (existují ale i party v basovém klíči). Používá také stejný prstoklad jako ostatní saxofony, ale jako jediný z nich má často přidanou klapku umožňující hrát hluboké a (znějící jako velké c – nejhlubší tón, který se dá zahrát na violoncello).

Barytonsaxofon je nejnižším nástrojem ve většině saxofonových souborů (basový saxofon se využívá jen výjimečně). V sólové hře a v symfonických orchestrech se používá jen málo, důležitější úlohu hraje spíše v dechových orchestrech, saxofonovém kvartetu nebo big bandu.

http://www.cmias.cz/editor/image/eshop_products/image_m_1195.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Free XEvil Demo is decoding 99% types of captcha

(Mashaacrof, 12. 12. 2017 20:46)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.